background - Osm hrozných nás navštíví již v lednu!
Osm hrozných nás navštíví již v lednu!

Osm hrozných nás navštíví již v lednu!

1. 12. 2015
Iveta Macháčková
4 obrázků
6 min čtení

Skalní fanoušci Quentina Tarantina už nejspíš mají v diáři zakroužkovaný čtvrtek 7. ledna, aneb den premiéry v pořadí již osmého filmu tohoto světoznámého režiséra a scénáristy. Pojďme si trochu tento snímek přiblížit, ať víme, na co se těšit!

Děj nás přivádí do tuhé zimy ve Wyomingu, kudy se žene dostavník s pasažéry, lovcem odměn Ruthem (Kurt Russell) a jeho zajatkyní Daisy (Jennifer Jason Leigh). Spěchají do města Red Rock, kde má Daisy padnout do rukou spravedlnosti. Po cestě narazí na dva cizince: majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson) a Chrise Mannixe (Walton Goggins), šerifa Red Rocku. Kvůli sněhové bouři musí hledat úkryt, zavítají tedy do obchodu paní Minnie, kde narazí na čtyři neznámé tváře. Je tu ukrytý Bob (Demian Bichir), který se dočasně stará o obchod, Oswald Mobray (Tim Roth), popravčí z Red Rocku, kovboj Joe Gag (Michael Madsen) a generál Konfederační armády Sanford Smithers (Bruce Dern). Když sněhová bouře neustupuje, našich osm hrdinů řeší otázku, jestli se vůbec do Red Rocku dostanou.

Tarantino projevil lásku k spaghetti westernu a Osm hrozných je neoficiálním zakončením jeho trilogie. Předchozími filmy byly Hanebný pancharti a Nespoutaný Django.

Hudbu k filmu složil legendární skladatel Ennio Morricone. Zajímavostí je, že nahrával v Praze s Českým národním symfonickým orchestrem.

Osm hrozných je zároveň nejdelším filmem Quentina Tarantina, s délkou 182 minut nás bezpochyby čeká zajímavá podívaná plná dlouhých záběrů. Tarantino je mistr ve svém oboru, takže začátek příštího roku bude díky tomuto filmu určitě ještě lepším!

Který z herců se své role podle vás zhostí nejlépe?

Samuel L. Jackson
Jennifer Jason Leigh
Kurt Russell
Walton Goggins
Michael Madsen
Tim Roth
Demian Bichir
Bruce Dern
Celkem hlasů: 42
Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Koncept superhrdinov je tu už veľmi dlho a získal si veľkú obľubu ako u malých, tak aj veľkých čitateľov, divákov a hráčov. Najmä v dnešnej dobe zažívajú opäť ďalší rozkvet a blížia sa k popularite...

11. 12. 2017
Matej Peniaško
15 min čtení
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background