background - Český muž ve světě Marvel? Ano, to je Pavel Kacerle.
Český muž ve světě Marvel? Ano, to je Pavel Kacerle.

Český muž ve světě Marvel? Ano, to je Pavel Kacerle.

6. 04. 2016
Renata Králová
0 obrázků
14 min čtení

Pavel Kacerle pochází z Vejprnic u Plzně, momentálně je mu 27 let a splnil si jako jeden z mála Americký sen. Měl totiž možnost pracovat na filmových efektech v jedněch z nejznámějších studiích světa.

Příběh Pavla se začal psát už od dětství, kdy miloval stavebnici lego, ze kterého vytvářel především lodě. Už v dětství se tedy projevila jeho kreativita.

S jeho vzděláním to ale nebylo nejlehčí, po základní škole navštěvoval stavební průmyslovou školu, kterou ale nezvládl dodělat. Díky tomu, že školu nedokončil, rok tedy pracoval v knihovně a na stavbě, kde pomáhal, ale i přesto stále snil o tom, že bude vytvářet speciální efekty za pomocí počítačů.

Poté našel školu, kterou by chtěl vystudovat, jednalo se o Digital film academy v New Yorku. Zádrhelem však byla výše školného, přesně 10 000 amerických dolarů. Proto Pavel přemluvil svého kamaráda, který už pracoval, zda by si peníze nepůjčil a opravdu jednoho dne přišel Pavlův kamarád a peníze na školné mu půjčil.

Zajímavostí je, že i přesto že Pavel neuměl ani slovo anglicky, rozhodl se vydat do New Yorku. Při hodinách si tedy pečlivě zapisoval zápisy z tabule a díky tomu, že se celé dny učil, nakonec školu úspěšně dokončil.

Po dokončení školy se Pavel vrátil zpět do České Republiky, konkrétně do Prahy, kde pracoval pro dvě agentury, ale stejně stále toužil po tom vytvářet efekty pro film.

Vrátil se tedy domů do Vejprnic a místo starého sklepu si vytvořil filmové studio, kde vytvářel vlastní demo snímky z fiktivních filmových scén jako třeba například létající vesmírné lodě a robotické pavouky. Následně tyto demosnímky odeslal do Anglie a Ameriky za účelem získání práce.

Poté se mu ozvali z Londýna s nabídkou na Disney film John Carter: Mezi dvěma světy (2012), nabídku přijal a odjel do Londýna.

Nadále měl však ale problém s angličtinou, a tak stále věnoval večery studování materiálů jež potřeboval k práci. Nakonec v Londýně strávil půl roku a díky práci na tomto filmu získal doporučení pro ostatní studia.

Díky doporučení rovnou přešel na remake filmu Total Recall (2012).

Na tomto filmu pracoval v Německu a díky tomu získal práci na filmu, který mu otevřel dveře do světa opravdu velkých studií. Jednalo se o film Iron Man 3 (2013). Film Iron Man 3 dokonce díky Pavlovým efektům získal nominaci na Oscara za vizuální efekty.

Následně pracoval na filmu Thor: Temný svět (2013) a Captain america: Návrat prvního Avengera (2014), díky tomuto filmu si opět vysloužil nominaci na Oscara za vizuální efekty.

Ve filmu Jupiter vychází (2015) se v jako prvním filmu dokonce dostal do přímého kontaktu s režiséry.

V lonském roce se podílel na dvou velmi úspěšných filmech, jednalo se o Jurský svět (2015) a pokračování Avengers: Age of Ultron (2015).

Díky velké náhodě se dokonce Pavel dostal na premiéru Avengers, kde si dokonce podal ruku se všemi herci jež ve filmu účinkovali. Práci na filmu Avangers Pavel považuje za svůj dosavadní pracovní vrchol.

Po dodělání Avengers se Pavel vrátil do Prahy a pracuje na projektu Silver Arrows, kde se pomocí 3D modelací snaží oživit scény z automobilových závodů, které nemohli být plnohodnotně vyfoceny.

V letošním roce 2016 Pavel oslavil nový rok v Singapouru a věnuje se cestování, vydal se například na Bali, do Paříže, Londýna nebo Austrálie.

Momentálně Pavel nepracuje na žádném filmu od Marvel, ale určitě se práci do budoucna nebrání.

Pokud se chcete dozvědět podrobnosti o příběhu Pavla, podívejte se na video zde.

Zdroj: stream.cz, pavelkacerle.com, instagram pavelkacerle

Líbila se ti Pavlova práce na filmech?

Ano, byly skvěle zpracované.
Ne, přišlo mi že bylo použito příliš efektů.
Nevím, spíš jsem se zaměřoval/a na děj.
Celkem hlasů: 223
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background