background - Jak to vypadá s filmem Pátá Vlna?
Jak to vypadá s filmem Pátá Vlna?

Jak to vypadá s filmem Pátá Vlna?

2. 04. 2016
Albert Řepka
0 obrázků
6 min čtení

S filmy natočenými podle knih pro teenagery se v posledních letech roztrhl pytel. Tvůrci všech studií se snaží přijít s něčím, co by mělo aspoň z poloviny takový úspěch, jako Hunger Games, Harry Potter nebo Twilight sága. Se stejným cílem je tady Pátá Vlna, film natočený podle stejnojmenné knihy od Ricka Yanceyho.

Hlavní postavou filmu je mladá holčina Cassie (Chloe Grace Moretz), která žije normální život, jako každý puberťák v jejím věku. To vše končí ve chvíli, kdy se na obloze objeví mimozemská loď. Emzáci rozhodně nepřišli v míru a mají zálusk na naší planetu a proto se potřebují zbavit lidské rasy. To chtějí docílit pomocí vln. První vlna je odříznutí od veškeré techniky, druhá zemtřesení, třetí nákaza a čtvrtá infiltrování se mezi lidi. Jenže se blíží pátá vlna a nikdo netuší, co to může být.

Prvních dvacet minut filmu to vypadalo, že by tentokrát nemuselo jít o vůbec špatný nápad. Bohužel, po těch 20 dvaceti minutách přišlo něco, nad čím se dá jen kroutit hlavou. Největší potenciál, na kterém mohl film stát, jsou právě už zmíněné vlny, které jsou ve finále však vysvětleny v prvních patnácti minutách a poté přichází obrovská nuda plná kýčovitých dialogů bez špetky originality, či smyslu. Postavy působí prkenně, nepřirozeně a nereálně.

Ve finále je z docela zajímavého námětu tuctová ukecanina, která opravdu zaujme publikum maximálně do těch třinácti let. Ostatní už v tom uvidí všechny nedostatky, kterých je opravdu požehnaně a nejde na ně během sledování prostě nemyslet. Škoda.

3/10

Film Pátá Vlna má premiéru v ČR 14. 4. 2016

Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background