background - Jak to vypadá s filmem Pátá Vlna?
Jak to vypadá s filmem Pátá Vlna?

Jak to vypadá s filmem Pátá Vlna?

2. 04. 2016
Albert Řepka
0 obrázků
6 min čtení

S filmy natočenými podle knih pro teenagery se v posledních letech roztrhl pytel. Tvůrci všech studií se snaží přijít s něčím, co by mělo aspoň z poloviny takový úspěch, jako Hunger Games, Harry Potter nebo Twilight sága. Se stejným cílem je tady Pátá Vlna, film natočený podle stejnojmenné knihy od Ricka Yanceyho.

Hlavní postavou filmu je mladá holčina Cassie (Chloe Grace Moretz), která žije normální život, jako každý puberťák v jejím věku. To vše končí ve chvíli, kdy se na obloze objeví mimozemská loď. Emzáci rozhodně nepřišli v míru a mají zálusk na naší planetu a proto se potřebují zbavit lidské rasy. To chtějí docílit pomocí vln. První vlna je odříznutí od veškeré techniky, druhá zemtřesení, třetí nákaza a čtvrtá infiltrování se mezi lidi. Jenže se blíží pátá vlna a nikdo netuší, co to může být.

Prvních dvacet minut filmu to vypadalo, že by tentokrát nemuselo jít o vůbec špatný nápad. Bohužel, po těch 20 dvaceti minutách přišlo něco, nad čím se dá jen kroutit hlavou. Největší potenciál, na kterém mohl film stát, jsou právě už zmíněné vlny, které jsou ve finále však vysvětleny v prvních patnácti minutách a poté přichází obrovská nuda plná kýčovitých dialogů bez špetky originality, či smyslu. Postavy působí prkenně, nepřirozeně a nereálně.

Ve finále je z docela zajímavého námětu tuctová ukecanina, která opravdu zaujme publikum maximálně do těch třinácti let. Ostatní už v tom uvidí všechny nedostatky, kterých je opravdu požehnaně a nejde na ně během sledování prostě nemyslet. Škoda.

3/10

Film Pátá Vlna má premiéru v ČR 14. 4. 2016

Filmové Nezmysly #14: Sex

Filmové Nezmysly #14: Sex

Je tu ďalší diel Filmových Nezmyslov, kde si pripomenieme pár nonsensov z filmov a seriálov ohľadne sexu. Samozrejme nečakajte detailne opisy a pridané ukážky ako to vyzerá v reáli ;). Sex je čím...

13. 02. 2018
Matej Peniaško
9 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background