background - Jak to vypadá s filmem Pátá Vlna?
Jak to vypadá s filmem Pátá Vlna?

Jak to vypadá s filmem Pátá Vlna?

2. 04. 2016
Albert Řepka
0 obrázků
6 min čtení

S filmy natočenými podle knih pro teenagery se v posledních letech roztrhl pytel. Tvůrci všech studií se snaží přijít s něčím, co by mělo aspoň z poloviny takový úspěch, jako Hunger Games, Harry Potter nebo Twilight sága. Se stejným cílem je tady Pátá Vlna, film natočený podle stejnojmenné knihy od Ricka Yanceyho.

Hlavní postavou filmu je mladá holčina Cassie (Chloe Grace Moretz), která žije normální život, jako každý puberťák v jejím věku. To vše končí ve chvíli, kdy se na obloze objeví mimozemská loď. Emzáci rozhodně nepřišli v míru a mají zálusk na naší planetu a proto se potřebují zbavit lidské rasy. To chtějí docílit pomocí vln. První vlna je odříznutí od veškeré techniky, druhá zemtřesení, třetí nákaza a čtvrtá infiltrování se mezi lidi. Jenže se blíží pátá vlna a nikdo netuší, co to může být.

Prvních dvacet minut filmu to vypadalo, že by tentokrát nemuselo jít o vůbec špatný nápad. Bohužel, po těch 20 dvaceti minutách přišlo něco, nad čím se dá jen kroutit hlavou. Největší potenciál, na kterém mohl film stát, jsou právě už zmíněné vlny, které jsou ve finále však vysvětleny v prvních patnácti minutách a poté přichází obrovská nuda plná kýčovitých dialogů bez špetky originality, či smyslu. Postavy působí prkenně, nepřirozeně a nereálně.

Ve finále je z docela zajímavého námětu tuctová ukecanina, která opravdu zaujme publikum maximálně do těch třinácti let. Ostatní už v tom uvidí všechny nedostatky, kterých je opravdu požehnaně a nejde na ně během sledování prostě nemyslet. Škoda.

3/10

Film Pátá Vlna má premiéru v ČR 14. 4. 2016

Labyrint 3 už budúci rok!

Labyrint 3 už budúci rok!

Po úspešných dvoch častiach, sme sa konečne dočkali aj tretieho dielu. Kvôli zraneniu Dylana O´Briena (zrážka s autom) sa natáčanie natiahlo, ale premiéra bude o necého pol roka. Mohli sme ho vidieť...

14. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Možno ste to už postrehli a kto nie, tak by ste mali vedieť, že pokračovanie Rýchlo a zbesilo 9, sa odkladá na rok 2020. Medzitým sa v roku 2019 chystá spin-off. Hlavnými postavami...

13. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Práca v Hollywoode môže byť niekedy tragická. Každý rok nás zasiahne správa o tom, ako známy herec, herečka zomrú v bežnom živote. Zasiahne to filmový svet, fanúšikov, rodinu a známych. Počas natáčania filmu sa...

10. 10. 2017
Tomáš Klčo
8 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background