background - Tom Hanks - TOP 10 filmů, které musíš vidět!
Tom Hanks - TOP 10 filmů, které musíš vidět!

Tom Hanks - TOP 10 filmů, které musíš vidět!

26. 03. 2016
Pavel Horníček
0 obrázků
23 min čtení

Tom Hanks, jeden z nejlepších herců své generace. Je držitelem dvou Oscarů a čtyř Zlatých Glóbů. Hrál ve spoustě filmech a my si dnes ukážeme 10 nejlepších, které byste rozhodně měli vidět.

Velký

V životě každého kluka nastane chvíle, kdy si opravdu přeje být velký. Joshovi Baskinovi (Tom Hanks) se to splní. Josh sice vypadá na pětatřicet, ale uvnitř je stále třináctiletým chlapcem. Když ho spatří jeho matka, tak na něj zavolá policii. Musí opustit svůj domov. Nemá peníze ani co na sebe. Naštěstí mu pomůže jeho kamarád Billy. Josh se poté rozhodne, že si najde práci, což se mu podaří. Začne dělat v hračkárně kde se zamiluje do kolegině Susan. I přes to chce být zase malým klukem. Za film Velký získal Tom Hanks Zlatý Glóbus a také byl nominován na Oscara.

Philadelphia

Andrew Beckett (Tom Hanks) je mladý, brilantní právník. Je to, ale homosexuál nakažený virem HIV. Svou nemoc dlouho tají, ale jednoho dne je propuštěn, prý pro pracovní neschopnost. Andrew ví, že přišel o místo kvůli předsudkům, a tak začne hledat právníka, který by tento spor s jeho mateřskou firmou mohl vyřešit. Ujme se ho černý Joe Miller (Denzel Washington). Ten se zprvu zdráhá, protože i on má odpor k homosexuálům a štítí se AIDS. Nakonec Joe případ příjme. Je přesvědčen o tom, že ve městě, kde byla vyhlášena americká ústava, zaručující rovnost všech a nelze tento boj vzdát. Za tento snímek získal Tom Hanks Oscara a Zlatý glóbus.

Forrest Gump

Hrdinou příběhu je Forrest Gump (Tom Hanks), obyčejný muž, který od dětství dělal, co se mu řeklo. Hodně jej ovlivnila jeho matka. Její ponaučení se mu mnohokrát hodilo v nejrůznějších situacích. Když se Forrest dostal do problému, tak utíkal. Díky tomu ho příjmou na univerzitu, kde hraje fotbal. Po dokončení studia odjíždí bojovat do Vietnamu. Jeho rychlé nohy zachránili život nejen jemu, ale i mnoha dalším členům jeho jednotky. Další věc, kterou musí Forrest zkousnou je smrt jeho matky. Ano jeho život není lehký, a tak časem pozná, že ekzistují situace, ze kterých se utéct prostě nedá. Za tento neuvěřitelný příběh dostal Tom Hanks druhého Oscara. Navíc samotný film jich získal celkem 6!

Apolo 13

Film pojednává o ,,nejúspěšnější neúspěšné'' akci v dějinách americké kosmonautiky. Ve dnech 11. až 17. dubna 1970 po pečlivých přípravách, zcela bez povšimnutí veřejnosti, vystartovala k měsíci posádka ve složení Jim Lovell (Tom Hanks), Fred Haise (Bill Paxton) a Jack Swiger (Kevin Bacon). První dny letu probíhaly hladce, ale 13. dubna se z reproduktorů v řídícím středisku ozvalo legendární ,,Houstone, máme problém.'' Jedna nádrž s kyslíkem se utrhla a poškodila přitom druhou. Tlak začal klesat, objevili se potíže se spojením a posádka pochopila, že jejich sen, doletět na měsíc je ztracen a změnil se v zoufalou bitvu o život. Snímek Apolo 13 získal 2 Oscary z 9 nominací**.

Zachraňte vojína Ryana

Druhá světová válka. Rozhodující událost 20. století se pro Ameriku stala určujícím dějinovým zvratem. Změnila hranice světa a je nazývána ,,poslední velkou válkou''. Příběh se zaměřuje na jednu z největších bitev této války. Vylodění v Normandii. Vojáky žene kupředu odhodlání a víra ve vítězství. Málo z nich bitvu o kus francozského pobřeží přežije. Kapitán John Miller (Tom Hanks) si uvědomuje nebezpečí, které na jednotku čeká. Netuší, že to bude vůbec ten nejtěžší úkol, který bude muset se svými vojáky splnit. Film získal 5 Oscarů! Tom Hanks byl také nominován, ale vítězsví se tentokrát nedočkal.

Zelená Míle

Kolem roku 1935 v Louisianě, mladý Paul (Tom Hanks) pracuje jako dozorce ve vězení pro zločince, kteří jsou odsud posíláni na elektrické křeslo. V příběhu se setkává s černým obrem Johnem (Michael Clarke Duncan). Ten je obviněn z vraždy dvou malých holčiček. Paul nemůže uvěřit, že člověk, co se bojí spát po tmě by byl schopen tak nelidského činu. V tomto vězení je také hrůzostrašná chodba natřená na zeleno. Všichni jí říkají ,,Zelená míle''. Na jejím konci čeká smrt. Film získal ,,pouze'' 4 nominace na Oscara a ani jedna nebyla úspěšna.

Trosečník

Chuck Noland (Tom Hanks) je systémový inžených firmy FedEx. Jeho úspěchaná profese ho často odvádí od jeho milované Kelly (Helen Hunt). Jeho život se drasticky změní po havárii letadla, jímž cestoval. Přežil, ale ocitl se na opuštěném ostrově. Musí si zajistit vodu, jídlo a nějaké provizorní útočiště, aby přežil. Po čase ho začne sžírat samota a Chuck se bude muset potýkat s tím, jak se jí bránit a jak ji překonat. Tom Hanks byl za film Trosečník nominován na Oscara, ale neuspěl.

Chyť mě, když to dokážeš

Frank. W. Abagnale (Leonardo DiCaprio) je mužem v nejlepším věku. Má pověst špičkového odborníka. Ještě než dosáhl plnoletosti pátrala po něm policie ve třiceti státech. Pro agenta FBI Carla Hanratthyo (Tom Hanks) byl doslova noční můrou. Frank po rozvodu svých rodičů získal pocit toho, že je sám proti celému světu a musí se protloukat ze všech sil. Dělal to velmi neotřelým způsobem. Vyrobit si doklady a udělat se starší, pro něho nebyl problém. Proniknul do řad pilotů jedné z největších leteckých společností, aniž by složil zkoušky. Spousta dalších ilegálních věcí následovala. Jelikož byl Frank skvělým padělatelem šeků, tak mu agent FBI za jeho loupeže vyčíslil závratnou sumu 2,5 milionů dolarů.

Kapitán Phillips

Film Kapitán Phillips je o přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty. Zaměřuje se na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (Tom Hanks) a kapitánem somálských pirátů Musem (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Když Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď, tak se Phillips rozhodne jednat. V souboji vůle a odhodlání jsou oba muži vydáni na milost osudu. Snímek Kapitán Phillips si vysloužil 6 nominací na Oscara, ale ani jednoho nezískal.

Most Špionů

Uplynulo už více než deset let od porážky nacistického Německa a lidstvo je teď ohroženo studenou válkou. Napětí mezi USA a SSSR narůstá. V roce 1957 FBI zatkne Rudolfa Abela (Mark Rylance), sovětského špiona žijíciho v New Yorku. Americká vláda osloví Jamese Donovana (Tom Hanks), uznávaného právníka z Brooklynu, aby se ujal Abelovi obhajoby. I přes počáteční obavy se nakonec Donovan rozhodne Abela zastupovat. Během příprav na obhajobu se mezi oběma muži začne vytvářet pouto, které je založené na vzájemném respektu. Donovan Abela obdivuje. Před soudem přednese vášnivou obhajobu, aby ho uchránil před trestem smrti. Abel je odsouzen na pětačtyřicet let vězení. Film získal 6 nominací na Oscara. Jediným kdo ji využil byl Mark Rylance za vedlejší roli.

Jaký z filmů Toma Hankse se vám líbí nejvíc?

Velký
Kapitán Phillips
Chyť mě, když to dokážeš
Trosečník
Zelená Míle
Zachraňte vojína Ryana
Apolo 13
Forrest Gump
Philadelphia
Most Špionů
Celkem hlasů: 749
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background