background - Já, Olga Hepnarová: Film o české vražedkyni
Já, Olga Hepnarová: Film o české vražedkyni

Já, Olga Hepnarová: Film o české vražedkyni

19. 03. 2016
Albert Řepka
0 obrázků
6 min čtení

Rok 2016 nezačal pro českou kinematografii vůbec špatně. Po úspěchu Lídy Baarové přišel film Rodinný Film a nedávno začal v kinech dávat hororový počin, ispirovaný baladou od Karla Jaromíra Erbena, Polednice. Na obzoru je však další český film, který je předurčený k velikému úspěchu a nese jméno právě Já, Olga Hepnarová.

Olga Hepnarová byla česká masová vražedkyně, která v roce 1973 v Praze najela náklaďákem na tramvajovou zastávku a zabila při tom 8 lidí. Je to zároveň poslední popravená žena v Československu. Popravena byla ve věku 23 let.

Film byl poprvé veřejnosti představen na letošním ročníku filmového festivalu Berlinale, kde sklidil velký úspěch. Film je kompletně černobílý a to proto, aby lépe navodil atmosféru doby minulé. Jedná se o debutní film režisérské dvojce Tomáše Weinreba a Petra Kazdy. V hlavní roli zazáří polská herečka Michalina Olszańska.

O tom, jaký film skutečně je, se můžete přesvědčit už 24.3.2016.

Oficiální text distributora

Film Já, Olga Hepnarová je příběhem mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila 8 lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala, a v roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena. Snímek je existenciálním dramatem Olgy Hepnarové, je příběhem osamělého člověka vymezujícího se proti většinové společnosti, příběhem, který vyústí v tragédii a nemá vítěze ani poraženého. Film nabízí pohled na traumatický život i čin hlavní hrdinky z určitého odstupu tak, aby se emotivně na stranu Olgy Hepnarové neklonil. Film je současně i dramatem lidí z okolí Olgy Hepnarové a snaží se najít příčiny jejího strašného agresivního aktu. (Bontonfilm CZ)

Plakát k filmu

Trailer k filmu

Zajdete na film do kina?

Ano, těším se
Možná
Ne, nic pro mě
Celkem hlasů: 33
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background