background - Já, Olga Hepnarová: Film o české vražedkyni
Já, Olga Hepnarová: Film o české vražedkyni

Já, Olga Hepnarová: Film o české vražedkyni

19. 03. 2016
Albert Řepka
0 obrázků
6 min čtení

Rok 2016 nezačal pro českou kinematografii vůbec špatně. Po úspěchu Lídy Baarové přišel film Rodinný Film a nedávno začal v kinech dávat hororový počin, ispirovaný baladou od Karla Jaromíra Erbena, Polednice. Na obzoru je však další český film, který je předurčený k velikému úspěchu a nese jméno právě Já, Olga Hepnarová.

Olga Hepnarová byla česká masová vražedkyně, která v roce 1973 v Praze najela náklaďákem na tramvajovou zastávku a zabila při tom 8 lidí. Je to zároveň poslední popravená žena v Československu. Popravena byla ve věku 23 let.

Film byl poprvé veřejnosti představen na letošním ročníku filmového festivalu Berlinale, kde sklidil velký úspěch. Film je kompletně černobílý a to proto, aby lépe navodil atmosféru doby minulé. Jedná se o debutní film režisérské dvojce Tomáše Weinreba a Petra Kazdy. V hlavní roli zazáří polská herečka Michalina Olszańska.

O tom, jaký film skutečně je, se můžete přesvědčit už 24.3.2016.

Oficiální text distributora

Film Já, Olga Hepnarová je příběhem mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila 8 lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala, a v roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena. Snímek je existenciálním dramatem Olgy Hepnarové, je příběhem osamělého člověka vymezujícího se proti většinové společnosti, příběhem, který vyústí v tragédii a nemá vítěze ani poraženého. Film nabízí pohled na traumatický život i čin hlavní hrdinky z určitého odstupu tak, aby se emotivně na stranu Olgy Hepnarové neklonil. Film je současně i dramatem lidí z okolí Olgy Hepnarové a snaží se najít příčiny jejího strašného agresivního aktu. (Bontonfilm CZ)

Plakát k filmu

Trailer k filmu

Zajdete na film do kina?

Ano, těším se
Možná
Ne, nic pro mě
Celkem hlasů: 33
5 filmů o autech, které musíte vidět!

5 filmů o autech, které musíte vidět!

Drahá a rychlá auta, nebezpečná rychlost a akční přestřelky. Přesně tohle nesmí ve filmech o autech chybět. Těchto pět filmů by si neměl nechat ujít žádný...

18. 02. 2018
Pavla Škultetyová
10 min čtení
10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

Seriál 13 Reasons Why produkovaný Selenou Gomez se stal téměř přes noc hitem a fanoušci se mohou už tento rok těšit na druhou sérii. V první sérii jsme se dozvěděli kdo měl podíl na...

19. 02. 2018
Eliška Reiglová
16 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background