background - Já, Olga Hepnarová: Film o české vražedkyni
Já, Olga Hepnarová: Film o české vražedkyni

Já, Olga Hepnarová: Film o české vražedkyni

19. 03. 2016
Albert Řepka
0 obrázků
6 min čtení

Rok 2016 nezačal pro českou kinematografii vůbec špatně. Po úspěchu Lídy Baarové přišel film Rodinný Film a nedávno začal v kinech dávat hororový počin, ispirovaný baladou od Karla Jaromíra Erbena, Polednice. Na obzoru je však další český film, který je předurčený k velikému úspěchu a nese jméno právě Já, Olga Hepnarová.

Olga Hepnarová byla česká masová vražedkyně, která v roce 1973 v Praze najela náklaďákem na tramvajovou zastávku a zabila při tom 8 lidí. Je to zároveň poslední popravená žena v Československu. Popravena byla ve věku 23 let.

Film byl poprvé veřejnosti představen na letošním ročníku filmového festivalu Berlinale, kde sklidil velký úspěch. Film je kompletně černobílý a to proto, aby lépe navodil atmosféru doby minulé. Jedná se o debutní film režisérské dvojce Tomáše Weinreba a Petra Kazdy. V hlavní roli zazáří polská herečka Michalina Olszańska.

O tom, jaký film skutečně je, se můžete přesvědčit už 24.3.2016.

Oficiální text distributora

Film Já, Olga Hepnarová je příběhem mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila 8 lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala, a v roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena. Snímek je existenciálním dramatem Olgy Hepnarové, je příběhem osamělého člověka vymezujícího se proti většinové společnosti, příběhem, který vyústí v tragédii a nemá vítěze ani poraženého. Film nabízí pohled na traumatický život i čin hlavní hrdinky z určitého odstupu tak, aby se emotivně na stranu Olgy Hepnarové neklonil. Film je současně i dramatem lidí z okolí Olgy Hepnarové a snaží se najít příčiny jejího strašného agresivního aktu. (Bontonfilm CZ)

Plakát k filmu

Trailer k filmu

Zajdete na film do kina?

Ano, těším se
Možná
Ne, nic pro mě
Celkem hlasů: 33
Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Koncept superhrdinov je tu už veľmi dlho a získal si veľkú obľubu ako u malých, tak aj veľkých čitateľov, divákov a hráčov. Najmä v dnešnej dobe zažívajú opäť ďalší rozkvet a blížia sa k popularite...

11. 12. 2017
Matej Peniaško
15 min čtení
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background