background - Alenka v říši za zrcadlem podruhé!
Alenka v říši za zrcadlem podruhé!

Alenka v říši za zrcadlem podruhé!

20. 03. 2016
Lukáš B. Citnar
1 obrázků
4 min čtení

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné už je to šest let co fenomenální Tim Burton natočil svůj vlastní, po "burtonovsku" laděný remake jedné z nejslavnějších pohádek všech dob, Alenku v říši divů (2010). Snímek na celkových tržbách vydělal přes milardu dolarů, což je úcty hodné číslo a hollywoodských měřítkách tak šlo o jasně nastartovanou sérii na peníze, kterých je v současnosti bezpočet. Kritika film přijala spíše chladně a mluvilo se o jakémsi pozdimu tvůrčí kariéry Tima Burtona. Nicméně Burton od projektu odstoupil a až nyní se dočkáme dalšího pokračovaní, které podle traileru slibuje stejné výtvarné ladění jako u "jedničky".

Režie se ujal James Boblin, tvůrce, který před tím pracoval na rozličných televizních seriálech a následně režíroval nepříliš povedené filmy jako Mupeti (2011) nebo A zase ti Mupeti! (2014). Otázkou zůstává jak si poradí s tak těžkým a konstruktivně složitým žánrem jako je pohádka a o to mnohem více výtvarně stylizovaná.

Faktem je, že společnost Disney vypustila zbrusu nový trailer, ve kterém láká na solidní podívanou.

V hlavních rolích se představí Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway a Helena Bonham Carter. Pro oživené hereckého ansáblu byli přibrání Sacha Baron Cohen a Rhys Ifans. Premiéra snímku Alenka v říši divů: Za zrdcadlem proběhne 27. května.

Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Filmové nezmysly #5: Autá

Filmové nezmysly #5: Autá

Vozidlá určite patria do filmu. Bez nich by sme sa nemohli tešiť na sériu Rýchlo a Zbesilo, či iné snímky. Mnohokrát dávajú filmári dôraz na akciu, no občas to preženú. Adrenalínové kúsky sú mnohokrát...

5. 12. 2017
Matej Peniaško
10 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background