background - Leonardo DiCaprio a jeho 5 nominací na Oscara
Leonardo DiCaprio a jeho 5 nominací na Oscara

Leonardo DiCaprio a jeho 5 nominací na Oscara

14. 03. 2016
Pavel Horníček
0 obrázků
11 min čtení

Leonardo DiCaprio, člověk mnoha tváří a držitel několika filmových cen. Ta nejcennější mu však až do tohoto roku vždy unikla. Zaměříme se tedy na filmy, které Leonardovi vynesli nominaci na Cenu akademie, jinak známá jako Oscar.

Co žere Gilberta Grapea

První nominaci na Oscara získal Leonardo DiCaprio jako teprve osmnáctiletý mladík za vedlejší roli ve filmu Co žere Gilberta Grapea (Whats Eating Gilbert Grape). Zde si zahrál po boku Johnnyho Deppa. Ve filmu ztvárnil jeho retardovaného bratra Arnieho Grapea a i když se toho zhostil opravdu skvěle, tak Oscara nezískal. Za svůj výkon dostal cenu pro zástupce nové generace od LAFCA (Los Angeles Film Critics Association).

Letec

Další nominaci získal za pozoruhodný film Letec (The Aviator), který byl natočen podle skutečné události. Vžije se do role Howarda Hughese leteckého průkopníka, režiséra či producenta, ale i do dalších činností. Zdobí ho nejen jeho všestranný talent, ale i výstřední povaha. Film se zaměřuje na období kdy natáčel své filmy, testoval letadla a proháněl hollywoodské krásky. Bohužel ani za tento film Oscara nezískal. Film jich dostal pět (kamera, výprava, kostýmy, střih a herečka ve vedlejší roli Cate Blanchett). Leonardo se dočkal "pouze" Zlatého Glóbu.

Krvavý diamant

Třetí nominace, které se Leonardo DiCaprio dočkal, je za film Krvavý diamant (Blood Diamond). Zde ztvárnil pašeráka diamantů Dannyho Archera, který po propuštění z vězení touží získat od Solomona Vandy (Djimon Hounsou) růžový diamant. Ten ho však odmítá a snaží se najít svojí rodinu. Danny se seznámí s americkou novinářkou Maddy Bowenovou (Jennifer Connelly). Ona chce psát o obchodu s nelegálními diamanty. Danny jí ho však nechce poskytnout. Celý film má dechberoucí atmosféru se zajímavou zápletkou a lidskými osudy. Leonardo byl za Krvavý diamant nominován i na Zlatý Glóbus, který stejně jako Oscara nezískal.

Vlk z Wall Street

Je tu čtvrtá nominace a film Vlk z Wall Street (The Wolf of Wall Street). Film je plný drog, sexu, peněz a jedna šílenost střídá druhou. Leonardo ve filmu ztvárnil roli Jordana Belforta, který dokáže vydělat 12 milionů dolarů za pouhé tři minuty. Každou chvíli si užívá nezávazný sex s leckterou prostitutkou, neustále je pod vlivem drog, ale hlavně buduje své impérium. Navíc je tento film natočen podle skutečné události.V podstatě ukazuje jeho vzlet k oblakům, následovaný životem v nadstandartních podmínkách a nakonec bolestivý pád dolů. Leonardo získal za film Zlatý Glóbus, avšak Oscar mu opět unikl.

REVENANT Zmrtvýchvstání

Pátá a zatím poslední nominace je za film REVENANT Zmrtvýchvstání (The Revenant). Leonardo se vžije do role Hugha Glasse zkušeného lovce, který v podstatě přežije vlastní smrt. Po střetu s rozzuřenou medvědicí je těžce raněn. Zůstane s ním jeho syn a dva společníci John Fitzgeralt (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti čekají až Glass zemře, aby ho mohli pohřbít a pokračovat v cestě. Jenže on má tuhý kořínek, a tak smrt stále nepřichází. Fitzgeralt se rozhodne čekání zkrátit, ale při pokusu o zavraždění jej přistihne Glasse syn, kterého Fitzgeralt zabije a následně Glasse pohřbí zaživa. Glass se, ale nevzdá a ve stavu na pokraji smrti opustí svůj hrob. Poté začíná jeho cesta, kupředu ho žene nenávist a touha po pomstě. Právě za tento filmový skvost se Leonardo konečně dočkal. Kromě Oscara získal i Zlatý Glóbus a cenu BAFTA (The British Academy of Film and Television Arts).

Jaký výše zmíněný film se vám líbil nejvíc?

Co žere Gilberta Grapea
Letec
Krvavý diamant
Vlk z Wall Street
REVENANT Zmrtvýchvstání
Celkem hlasů: 273
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background