background - Já, Legenda 2 v roce 2016?
Já, Legenda 2 v roce 2016?

Já, Legenda 2 v roce 2016?

21. 11. 2015
Nikolas Petráš
0 obrázků
12 min čtení

Určitě řada z nás viděla trhák z roku 2007 s názvem Já, Legenda nejméně 2 krát, ale najdou se zde i ti, kteří ještě neměli tu možnost zhlédnout tuhletu pecku.

O čem pojednává 1. Já, Legenda?

Hlavní postava Robert Neville (Will Smith) je nadaný vědec, který se snaží takřka po celou dobu filmu vynalézt lék proti nebezpečnému viru. Dění se odehrává v troskách New Yorku, kde Robert žije sám, společně se svým psem. Co je zvláštní? Je z neznámých důvodů imunní vůči viru kousnutím i vzduchem, zatímco jeho čtyřnohý přítel pouze vzduchem. Zprávou do éteru se dennodeně snaží zkontaktovat alespoň jednoho přeživšího, ale marně. Kde, a jaké číhá nebezpečí v tomto rozbořeném velkoměstě? Ze stínů trosek čekají na svojí příležitost oběti (Zombie) celosvětové pandemie. Z pohledu Roberta zatím všechno nasvědčuje tomu, že je snad poslední žijící člověk na Zemi a jeho tvorba vakcíny se zdá být zbytečná. Přes všechny nástrahy, které byly na něj nastraženy, setrvává a doufá v pravý opak.

Dostane se odpovědi? Jak to všechno dopadne? Podívej se na oficiální trailer:

... ale co Já, Legenda 2? Jak to vypadá do budoucna s pokračováním? Troufáme si říct, že se najde zlomek fanoušků tohoto filmu, kteří netuší, že film má 2 konce! Ano, vývojáři vytvořili dvojici silných zakončení, které jsou naprosto odlišné!

Je tedy na místě položit si otázku: Z kterého konce se naváže na další díl?

Z oficiálního endingu víme, že Robert, společně se ženou, která ho v průběhu filmu zachránila před jistou smrtí, se snaží utéct před zmutovanými obětmi do podzemní laboratoře, kde se ale náhle zjišťuje, že se lék podařilo nalézt. Robert stojí před velkým rozhodnutím. Odebere vzorek krve z "pacienta" postihnutého pandemii a předá ho ženě, která se následně ukryje. Sám se poté musí obětovat, aby nejenom zachránil ji, ale i budoucnost planety. Jen stěží si dokážeme představit, že Will Smith, který zahrál roli naprosto bravůrně, v dalším díle nebude. Možná proto byl vytvořen další závěr filmu!

Pokud se vývojáři přikloní k alternativnímu konci, pokračování by nabralo velmi zajímavé obrátky! Robert se snaží Zombie přesvědčit, že je dokáže vyléčit, ale bohužel zbytečně. Učiní zásadní krok. Odpojí "pacientku" od přístroje a předá ji tváří v tvář ostatním zcela "nezdravou". Zachrání jak sebe, tak i ženu a společně se druhý den snaží lék předat do rukou dalším přeživším. Z oficiálního endingu víme, že opravdu nejsou sami. V tomto případě to vypadá opravdu dost slibně a navazování by bylo přijatelnější!

Je zde ale další, třetí možnost! Ve filmu se objevují ústřižky Robertové minulosti, kde je vysvětleno, i když velice letmo, proč zůstal v New Yorku sám. Co takhle vytvořit děj před pandemii? Skvělý nápad! Je zde několik otázek, na které chceme znát odpovědi! Kde přesně byla nalezena první oběť? Kde se stala chyba? Nebo proč je z neznámých důvodů Robert imunní vůči nákaze?

Podle neoficiálních informací by jsme se měli dočkat traileru již v roce 2016! První díl přinesl zisk přes 585 miliónů dolarů, tudíž je velká pravděpodobnost, že další díl je v plánu! Uvidíme, jak se tvůrci dále vyjádří. Doufejme, že rok 2016 bude rokem, kdy budeme moci spatřit další díl tohoto nezapomenutelného thrilleru!

Alternativní konec Já, Legenda:

Jak by měl děj pokračovat podle vás?

Z oficiálního konce
Z alternativního konce
Před vypuknutím pandemie
Celkem hlasů: 923
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background